Vi har mottatt et tettskrevet postkort dra et kunnskapsrikt ektepar fra det blide Sørland. Vi publiserer det her i sin helhet.
Kjære Würmstuggu
Jeg er en ung sørlandskvinne som har tilbragt påsken sammen med min aldrende ektemann i vårt lune hjem. Vi har kost oss overmåtelig med årets påskenøtter. De har hatt varierende vanskelighetsgrad og en forbløffende tematisk bredde. Vi har ikke fått rotet oss til å sende inn svar på de to første rundene, men nå tenkte vi at det kunne være moro å prøve lykken, vi har nemlig ikke hatt en eneste feil på de to første rundene. Svarene våre på andre påskedags nøtter er følgende: Fem, 2) Frans, 3) I perioden 1902-1932, 4) Nigger, 5) Bergen. Vi krysser fingrene for at alt er korrekt og vi vinner premien. Vi har to spørsmål til redaksjonen: 1) Har dere tenkt å følge opp tradisjonen med påskenøtter påsken 2026 også? 2) Har dere vurdert å lage julenøtter også? På forhånd takk for svar.
Julia og Bertram Hovsaker
4980 Gjerstad
Vi begynner med spørsmålene. 1) Vi regner med at det blir påskenøtter neste år også, men vi garanterer intet. I dagens bloggmarked kan trendene skifte lynraskt, og vi kan bli nødt til å legge om profilen om markedet krever det. 2) Nei, det har vi ikke vurdert. Det ville øke arbeidsmengden i desember for meget. Ikke glem at vi lager julestuggu også.
Når det gjelder svarene deres, er de alle fullstendig korrekte. Gratulerer! Dere har vunnet siste runde av Würmstuggus påskenøtter 2024. Dere kan vente en oppvaskklut i posten en av de nærmeste dagene.
Würmstuggu-redaksjonen
Kommentarer
Legg inn en kommentar